KONST / Litografier / Färglitografi 13157009
nr 1315 7009
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 256/360. Motivet: 45x55cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
700 kr
måndag 23 mars 2020
kl 19:32:20
19/3 10:10:45
23 mar